En özel insanlarla harika bir basketbol maçı yaptık. İyi seyirler.

Ben Uçak Yolcusu. Seyahat, yeme içme, havacılık, otomobiller, spor, sosyal sorumluluk, teknoloji, Life Style ve çok daha fazla konuda sizler için çektiğim YouTube videolarıyla karşınızdayım.

Videoları beğendiyseniz lütfen kanalıma abone olun: www.youtube.com/ucakyolcusu

Bu hafta sizleri Denizli’ye, Özel Olimpiyat Karma Basketbol Turnuvası’na götürüyorum.

Özel Bireylerin basketbol karşılaşmalarına hep birlikte şahit olacak ve Burak Zafer Sırmaçekici’yle yaptığımız efsanevi basketbol maçına tanık olacaksınız.

Tam 35 yıldır zihinsel engelli bireylerin spor ve sosyal aktivitelerle hayata daha fazla tutunmasına olanak tanıyan Özel Olimpiyatlar Türkiye, dünyanın 177 ülkesinde ve 225 kuruluşla bağlantılı olan Special Olympics’in bir parçası.

Türkiye’de daha önce birçok etkinliğine şahit olduğum ve her daim desteklediğim Özel Olimpiyat Türkiye’ye, sizler de https://www.soturkiye.org.tr/ sitesinden bağışlarınızla destek olabilir, organizasyonlarında özel sporculara gönüllü şekilde eşlik edebilirsiniz.

Ailenizde özel bir birey varsa inanın sizler çok şanslısınız. Onları halkın içine karışması, sohbet etmesi, spor yapması ve paylaşmayı öğrenmesi için sokağa çıkarın. LÜTFEN evinize kapanmayın ve “insanlar bize nasıl bakar” düşüncesini bir kenara bırakıp özel bireylerin topluma dahil olma hakkına destek olun.

Bu videonun yapımında başta Hakan Çakmak olmak üzere tüm özel sporculara çok teşekkür ederim.